Відео

Молитва Оптинських старців

Господи, дай мені зустріти з душевним спокоєм усе, що принесе мені цей день. Дай мені цілковито віддатися на волю Твою святу. На всяк час дня цього в усьому настав мене і підтримай мене, Господи. Які б я не дістав звістки, навчи мене приймати їх зі спокійною душею і твердим переконанням, що на все свята воля Твоя. У всіх ділах моїх і словах керуй думками моїми і почуттями. У всіх непередбачених випадках не дай мені забути, що все посилаєш Ти. Навчи мене просто і мудро ставитись до всіх людей, нікого не ображаючи, ані засмучуючи. Господи, дай мені силу перенести втому і всі події цього дня. Керуй моєю волею і навчи мене молитись, вірити, надіятись, терпіти, прощати і любити. Амінь.

Князь-інок Микола Святоша

Він створив власну історію, відрікшись від усього. Замість ошатного одягу та княжої влади він обрав чернечу рясу та убогість.

Що змусило чернігівського князя Святослава Давидовича зректися почестей і влади?

Відповіді – у фільмі «Князь-інок. Микола Святоша»

 

Стріла заздрощів. Поєдинок

Це давня історія змагання двох лікарів – знаного княжого Вірменина, що вчився в кращих лікарів Вірменії, Греції, Александрії, та простого ченця Печерського монастиря, який вважав, що лікує не він, а Господь, а він є лише знаряддям Його.

 Хто ж зможе перемогти, щоб подолати саму смерть?
Бій зі смертю та маловідомі сторінки житія преподобного Агапіта Печерського – у цьому фільмі. 

Віра апостола Фоми

Від свого обрання Фома разом з учнями Іісусовими нерозлучно перебував з Господом. Проте якось трапилося те, що розкрило його характер, вирізнило його з-поміж інших...
Почувши про дивну новину – Воскресіння Христа – він сказав: «Якщо не побачу на руках Його рани від цвяхів і не вкладу руки моєї в ребра Його, не повірю».
Цей фільм – роздум про життя апостола, що підштовхує задати собі питання: «А чи не є я Фомою?».

Великий в очах Господніх

У фільмі йдеться про Іоанна Предтечу, що був першим християнським пророком, за яким як за провідником пішли тисячі сповідників Христових. Він став благовісником волі Божої, Предтечею Господа і передрік народу Його прихід.

Апостол і євангеліст Марк

За міцну віру цього апостола від сімдесяти зображують левом – символом могутності та влади. Святий разом із апостолами Павлом і Варнавою багато років проповідував Слово Боже у Кіпрі, став засновником християнської Церкви в Александрії.

Святий апостол євангеліст Лука

Блаженні очі апостола, які бачили Спасителя, благословенні руки його,  які зберегли для нас образ Пречистої Діви і записали спасительні слова Благої Вісті.

Пройшовши земний шлях, він прийняв мученицьку смерть, до кінця віддавши себе в руки Господа.

Апостол і євангеліст Іоанн Богослов

Чуйний і милосердний, усією душею відданий Христу, він проповідував вчення духовної любові і за це отримав від нащадків ім’я Апостола любові. Наймолодший з усіх учнів Спасителя, він один не покинув Господа і стояв біля хреста разом з Його Матір’ю.

Благословення апостола Андрія

Цей фільм - про Апостола Андрія Первозванного, що був найближчим з дванадцяти учнів Іісуса. Три роки він слухав слово, яке людство до того не чуло. Три роки він був свідком чудес, які повертали здоровя хворим, життя – померлим, чисту душу – грішникам. Він проповідував у Малій Азії, на території сучасної України і Росії, але його було жорстоко покарано за це. Угодник Божий завершив свою місію на землі: його було кинуто до вязниці, а згодом – розпято. Хоча й на хресті він продовжував свою проповідь...

Первоверховні апостоли Петро і Павло

Серед найяскравіших образів, змальованих у Святому Письмі Нового Заповіту, виділяються святі апостоли Петро і Павло. Православна Церква вшановує їх як найревніших апостолів і називає первоверховними.

Прийнявши смерть за віру, первоверховні апостоли Петро і Павло уподібнились своєму Божественному Учителю. Цим шляхом за ними прослідував сонм святих мужів і жон – сповідників та мучеників. Своїм прикладом вони закликають нас до сходження сходами святості.

Марія Магдалина

Вона йшла за Ним й піклувалася про Нього. Не залишила свого Учителя навіть коли учні зневірилися. Любов подолала страх. Марія Магдалина стояла біля Хреста разом з Богородицею і апостолом Іоанном і переживала страждання Спасителя. Вона хотіла послужити Йому і після смерті, бажала умастити тіло миром та ароматами. Христос дарував їй першій новину про воскресіння, і саме вона розповіла учням і всьому світові: «Христос воскрес!»

Цей фільм про дивовижну долю жінки з Магдалени.

Свята великомучениця Катерина

У фільмі йдеться про святу Катерину, чия краса та живий розум вражали всіх. Сам римський імператор Максимін пропонував дівчині руку і серце. Вона мала б лише відмовилась від своїх переконань. Проте страждання і риза мучениці стали дорожчими для неї за царське вбрання.

Свята великомучениця Варвара

Цей фільм присвячено 1700-літтю мученицької кончини святої Варвари, яка попри усі заборони увірувала в істинного Бога і таємно прийняла хрещення. За любов до Всевишнього вона була страчена рідним батьком. Свята великомучениця Варвара в останні хвилини земного життя щиро молилася за тих, хто бажав уникнути несподіваної насильницької смерті.

Благовірні князі Борис і Гліб

Цей фільм – про благочестивих страстотерпців Бориса та Гліба, які стали першими канонізованими святими землі руської. Вони своїм життєвим подвигом показали взірець мужності, терпіння і вміння прощати ворогам своїм, а їхня благодать, що сходить на нас, заживлює душевні рани, зцілює фізичні.

Учитель п'ятнадцяти століть (св. Іоанн Златоуст)

Людина на цій землі – подорожній, але труди її можуть жити у віках. Уже більше п’ятнадцяти століть хвилюють людські серця слова святителя Іоанна Златоуста. Його твори, як і тисячу літ тому, змушують читача глибоко замислитися і викликають сльози покаяння.

Він увійшов в історію як полум’яний проповідник Слова Божого. Але за зовнішньою красою проповідей великого ритора стоїть іще й незрівнянна краса і велич людського серця, які зробили його Вселенським Учителем і християнським святим, до якого у щирих молитвах з вірою у заступництво звертається Церква Христова.

Святі мученики Адріан і Наталія

Їхні образи давно стали символами зворушливої любові чоловіка і жінки. Їхнє кохання, прикрашене світлом християнської віри, стало основою існування родини. Їхні страждання, які мученики терпіли заради Господа, стали наймогутнішою проповіддю перших століть християнської доби.